Csajok Magazin

Téli bőrápolás – Csokoládés kezelés

Bőrünk ápolása minden évszakban nagyon fontos. Nyáron az UV- sugarak, télen a hideg, szeles időjárás, a levegő szennyezettsége, a kinti és a benti hőmérséklet különbsége, a napfény és a vitaminok hiánya megviselik az arcbőrt. A téli időjárástól a bőr kipirosodhat, kiszáradhat, előfordul hámlás is, érdessé válhat. A táplálkozás is hatással van bőrünkre, főleg télen van nagy szerepe, mert kevesebb a friss zöldség, gyümölcs, így kevesebb a természetes vitaminforrás. Ha odafigyelünk táplálkozásunkra, akkor télen is tudjuk pótolni a bőr számára fontos vitaminokat, mint pl. az A-, C- és E-vitamint.

Sajnos nehezen értik meg az emberek, hogy elsősorban egészségügyi probléma a kóros elhízás. Nem nyárra kell lefogyni, hogy addig jól nézzek ki és jól mutassak a fürdőruciban, hanem alapvetően meg kell változtatni a táplálkozási szokásokat és be kell iktatni a rendszeres mozgást az életünkbe. A mozgásról sokaknak a konditerem, tornaterem és a levegőért kapkodó, izzadt fiúk, lányok jutnak eszükbe. Nem kell rögtön halálra hajtani magunkat, sőt, nem is szabad. Mindenki csak annyit kívánjon meg magától, amire úgy gondolja, hogy képes. Ha például, egyáltalán nem végez semmiféle plusz mozgást azon kívül, ami a  napi tevékenységhez szükséges, kezdjen sétálni szabadidejében. Először csak keveset, lassan, később növelhető a tempó és az időtartam is. Ki tudja? Talán még futni is kedve támad. Csak elhatározás kérdése.

A lerakódott zsír és salakanyagok nem tűnnek el maguktól és főleg nem 1-2 hét alatt. Kezdje most! Ha már érezi magában az erőt, hogy szakítani tud régi rossz szokásaival, tervezze meg, hogy a következő időszakban mit vár el magától. Rövid időszakokat tervezzen, mondjuk az elkövetkező 2 hétben mit fog csinálni. Pl.: „Kevesebbet és rendszeresen eszem, nem nassolok, többet mozgok” (még nem kell feltétlenül súlyt mérni). Ha sikerül ezt betartani – amit persze mindenki csak maga fog tudni, hogy sikerült-e, így csak magát verheti át – az első sikerélmény erőt ad, a további tervekhez.

Az  A-vitamin regeneráló, gyulladáscsökkentő, hámképző, nyugtató. (sütőtök, cékla, sárgarépa, a halak, máj, tojássárgája, vaj, tej és tejtermékek).

C-vitamin lassítja a bőr öregedését, a sejtekben lezajló oxidációs folyamatoknak fontos tényezője, fokozza a szervezet ellenállóképességét, halványító, üdít, frissít. (zöldségek, gyümölcsök, citrusfélék – citrom, narancs, grapefruit -, sóska, savanyú káposzta, salátafélék).

Az E-vitamin segíti az A-vitamin hatását, lassítja a bőr öregedését, hámképző, regeneráló (növényi olajok – napraforgó-, szója-, búzacsíra-, tökmag-, olíva-, kukoricaolaj -, a búzacsíra és egyéb gabonacsírák, zöldnövények, gabonamagvak, máj, és tojás).

A vitaminok rendszeres fogyasztása erősebbé teszi, növeli a bőr természetes ellenállóképességét. Arcunk legkényesebb, legérzékenyebb része a szem környéke! Óvatosan kell bánni vele, mert könnyen megnyúlik, ráncos lesz. A krémet mindig az ujjbeggyel, finom tapogató mozdulatokkal vigyük fel, bentről kifelé haladva. Nagyon jó hatásúak a hidegen sajtolt tiszta, friss olajok, pl. kukorica-, napraforgó-, tökmag-, szója-, szezámmagolaj. Nyugodtan tehetünk két ubikarikát szemünkre, csodát tesznek a szemkörnyékével. A nyak és dekoltázs ápolására is időt kell fordítanunk, hiszen ugyanúgy igénybe van véve, mint arcbőrünk. Ugyanúgy használhatjuk a fent említett pakolásokat, krémeket. A nyak ráncaira különösen jó hatással vannak a különféle olajok (lásd 5. pont, krémezés).

Bőrünk ápolása egész testünkre vonatkozik, így a kezünkről se feledkezzünk meg! A téli hidegben kezünk is jobban kiszárad, kipirosodhat, kirepedhet. Ilyenkor jóval töményebb, zsírosabb krémmel kenjük be, még tehetünk hozzá mandula- vagy olívaolajat is. Vendégeim körében és a kozmetikákban is nagyon közkedvelt a csokoládés kezelés. Az őszi, téli depressziós időszakban nagyon jó hangulatjavító. Ezt a kezelést mind testen, mind pedig arcon egyaránt elvégezhetjük. A kezelés során endorfin termelődik (amely a boldogság és jókedv hormonja), melytől felszabadul, kipihent lesz a vendég. A csokis kezelés nagyon jó hatással van a száraz, petyhüdt bőrre, nyirokkeringés fokozására, méregtelenítő, hidratáló, tápláló, nyugtató, stresszoldó, relaxáló. A csokoládé alapanyaga a kakaómassza. A kakaó jelentős réz, foszfor, magnézium, kálium forrás, vasat és cinket, valamint A-, B1- és B2-vitaminokat is tartalmaz. A csoki igen gazdag különböző telítetlen zsírsavakban, fehérjékben és vitaminokban is. Csökkenti a koleszterinszintet, véd a szív- és érrendszeri betegségektől. Flavonoid tartalma segít megőrizni az erek rugalmasságát, megkönnyítik a vér áramlását a legszűkebb hajszálerekben is. Csökken a vérrögképződés valószínűsége, így a szélütés és a szívinfarktus kockázata is csökken. A mikrodermabráziós és csokoládés kezelést összevonva, igen hatékony és már első alkalommal szembetűnő változást lehet elérni.

Kezelés menete:

A kezelendő bőrfelületet  jó alaposan letisztítjuk, a legjobb ha habzó lemosót használunk. Egy  10-12 perces mikrodermabráziós kezelést végzünk. Ezzel az elhalt szaruréteget eltávolítjuk, tiszta, friss bőrt eredményez. Ezt követően vióval átkezeljük a bőrt, ezzel is fertőtlenítjük, fokozzuk a jobb vérellátást. Felvisszük a hatóanyagokat. A szemkörnyékre, a mélyebb ráncokba, nyakra, dekoltázsra mandulaolajat teszünk. A hatás fokozása érdekében, pár perces ultrahangos kezelést is elvégzünk, melynek hatására a felvitt hatóanyagok a bőr mélyebb rétegeibe is bejutnak. Ezután a felvitt csoki pakolást még egy kis mandulaolaj segítségével bemasszírozzuk. A masszírozás után langyos vizes kesztyűvel letöröljük a maradék krémet, olajat, majd ugyanezt elvégezzük hideg vízzel is. Aloe verás, vagy kollagén tonikkal áttöröljük a bőrt. Végezetül, egy nagyon kevés natúr sminkkel fejezzük be a kezelést.

További cikkek hasonló témában

Hozzászólások

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Scroll to Top