A könnyű tornák, kiadós séták, a mérsékelt sportnak rengeteg jótékony hatása van és amellett, hogy ezek karbantartják a testet, elősegítik a szervezet lelki és fizikai egyensúlyát.
Miért jó a mozgás a kismamák számára?
– a rendszeresen végzett mozgás edzetté tesz, s kimutathatóan jobban bírják a terhesség alatt többet mozgó kismamák a fájdalmat, és a szülést is könnyebben viselik
– csökken a trombózis kialakulásának veszélye a szív és érrendszer mozgással történő „karbantartása” következtében
– a mozgás megakadályozza, hogy testsúlyunk a kívántnál nagyobb mértékben növekedjen, a terhességi diabétesz (terhességi cukorbetegség) kialakulásának is kisebb az esélye, ugyanis a mozgással elérhető, hogy a kismama szervezete könnyebben feldolgozza a cukrot
Alapszabályok:
– a legfontosabb, hogy mielőtt elkezdenél bármit is, kérdezd meg a kezelőorvosodat!
– kardiomozgások, vagyis a magas szívverésszámmal járó mozgások kerülendők, ne legyen a pulzusszám 130 felett
– tilos sportolnod, ha az orvos nem adott rá engedélyt! Ha tünetként magas vérnyomás, szívprobléma jelentkezik, vagy ha már volt vetélésed vagy koraszülésed, esetleg korai terhesség alatt vérzés – nagyon figyelj magadra!
– az extrém sportok természetesen nem javasoltak, hiszen ezek olyan megterhelésnek tehetik ki a kismama testét, ami ártalmas lehet a babának, ráadásul a terhesség miatti kisebb erőnlét és fizikai tűrőképesség növelheti a sérülés kockázatát.
Ezek a fenti útmutatások azonban csak normális esetben ajánlottak. Ha a terhességeddel bármi probléma van, vagy felmerül valami komplikáció, kérdezd meg orvosod véleményét, kérd mindenhez az engedélyét.