Csajok Magazin

Bőrápolási tippek hideg időben

A hideg idő beköszöntével megváltozik bőrünk állapota, szárazzá, vízhiányossá válik. Különösen a száraz, érzékeny bőrűek szenvednek ilyenkor, a testrészek közül pedig leginkább az arc van kitéve az időjárás viszontagságainak.

Mivel télen a vírusos megbetegedések sűrűbben fordulnak elő, ezért gyakori kézmosásra szólítanak fel bennünket. Sokkal hamarabb kiszárad, bevörösödik, kirepedezik, sőt, olykor csúnyán sebessé válik a kezünk. Ahhoz, hogy ez ne forduljon elő és megelőzzük a bajt, érdemes megfogadni pár jó tanácsot:
• Ha kimegyünk a szabadba, húzzunk kesztyűt, hisz a ruhával fedett testrészek jobban védve vannak az időjárástól.
• Legyen mindig nálunk ápoló kézkrém, mellyel minden kézmosás után bekenjük a kezünket.
• Kúraszerűen szedjünk úgynevezett „szépségvitamint” , melyben A-és E-vitamin, élesztőpor és B-vitaminok vannak, melyek segítenek a bőrünk regenerálódásában, szépülésében és nem utolsó sorban a körmöket is erőssé teszi.

Bőrünk állapota a belterek levegőminőségétől is függ, amit mi is befolyásolhatunk. Ideális esetben 40-60% a szoba levegőjének páratartalma, amit fűtési szezonban csak növényekkel és párologtatókkal lehet biztosítani. Ne felejtsük azonban el, hogy a baktériumok szaporodását megakadályozandó a vizes edényeket rendszeres tisztítani kell. Éjszakára, ha módunkban áll, kapcsoljuk le a fűtést a hálószobában – de semmi esetre se legyen 18-20 C foknál melegebb.

A kisbabák és a gyerekek bőrére különösen vigyázni kell. Bőrük sokkal érzékenyebben reagál az alacsony hőmérsékletre, mint a felnőtteké. Gyorsan kivörösödik, sebessé is válhat. Séták alkalmával zsíros krémmel kell védeni a hidegtől, a széltől. Szeles, hideg időben az ajkak nagyon vékony bőre is védelemre szorul. Tartós használatra a természetes növényi olajokat, viaszokat (méhviaszt, jojobaolajat, mandulaolajat, argánfaolajat, sheavajat) tartalmazó készítmények ajánlhatóak.

Sokan csak nyáron tartják fontosnak a lábápolást, pedig az igényességhez hozzátartozik, hogy lábfejünk is rendszeresen ápolva legyen. A bőrkeményedés, a megvastagodott szaruréteg a sarkakon, a benőtt körmök mind velejárói az elhanyagolt lábfejeknek.

Ne feledkezzünk meg a láb krémezéséről!
Viszketés, húzódás… nem ritka vendég télen az alsó végtagok tájékán sem. A hidegtől kiszáradt lábfej és lábszár szúró érzésének megszüntetésére vagy megelőzésére növényi olajokban gazdag krémet bőven vigyünk fel rá, a reggeli zuhanyozás után, hogy védjük bőrünket, mielőtt kilépnénk a hideg levegőre.

A váltakozó hőmérsékletű lábfürdő kitűnő hatással van a vérkeringésre. A hideg ill. a meleg vízben 5-5 percig áztassuk a lábunkat, majd rozmaringolajjal dörzsöljük át. Ha valaki lábizzadásra hajlamos, a rozmaringolajat cserélje fel narancs- vagy bergamott olajra.

Fontos az esti testápolás
Lefekvés előtt távolítsuk el a sminket arctejjel és élénkítsük bőrünket tonikkal. Ezt követően kenjünk fel az arcunkra éjszakai krémet, ami segíti a bőr regenerálódását alvás közben is: különösen akkor elengedhetetlen, ha azt zord időjárás hatásainak tettük ki napközben.

Nagyon tanácsos programba iktatni az immunrendszert erősítő, a bőrt edző, méregtelenítő szaunázásokat is. Ha a szaunában hígított borsmenta vagy eukaliptusz illóolajat párologtatunk (töményen nem szabad a kőre önteni, csak pár cseppet vízzel keverve) a meghűléses betegségek ellen is felvértezhetjük magunkat.

Fotók: www.sxc.hu

További cikkek hasonló témában

Hozzászólások

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Scroll to Top