Csajok Magazin

Babavárás

Mire van szüksége az újszülöttnek? Minél inkább közeleg a pici megszületésének időpontja, bizonyára nálatok is egyre nagyobb a beszerzési és készülődési láz. Nem érdemes teljes nagy-bevásárlást tartani a baba érkezése előtt, számos dologról ugyanis csak utólag derül ki, hogy szükséges-e.

Kisbabád hamarosan megérkezik, s Neked fogalmad sincs mire lesz szüksége? Könnyű azt tanácsolni egy először terhes kismamának, hogy ne vásároljon össze mindenfélét a gyereknek, hiszen az ember örömében a fél világot megvenné, hogy egy csodás kis mesebirodalom várja a gyereket.

Mielőtt nekivágnál a nagy bevásárlókörútnak, olvass át minél több babakelengye listát, vagy kérhetsz ez ügyben tanácsot a védőnődtől is. Számos módszerrel spórolhatunk és környezettudatosabbá is tehetjük a babavárást.

Több dolog is van, amiből érdemesebb inkább használtat venni, de vannak olyan dolgok, amire nem szabad sajnálni a pénzt. A babakelengye vásárlásakor figyelembe kell venni a leendő anyuka elképzeléseit is.

Babaruhák

Ruhából valóban sokra lesz szükség, egy csecsemőt ugyanis naponta többször is át kell öltöztetni, ezért érdemes körbeérdeklődni az ismerősi körben. Vegyünk persze a babánknak néhány szép ruhát, ami csak az övé, de alapvetően érdemes kölcsönruhákból gazdálkodni. A ruhák mérete ne a lehető legkisebb egyen, és ne felejtsd el, hogy azonos méretű darabokból nem érdemes túl sokat beszerezni, mert a pici nagyon hamar kinövi azokat.

– 4-6 db body v. kombidressz (évszaktól függően rövid- vagy hosszú ujjú)
– 4-6 db rugdalózó (inkább talpas változatban, mert a zokni lecsúszik a baba lábáról)
– 1-2 db kardigán
– sapka (vastagsága évszaktól függően)
– 1 db overall vagy babazsák (mivel alá kell öltöztetni a babát, érdemesebb nagyobb méretűt venni)
– hálózsák
– 1 db babaágynemű garnitúra, 2-3 db lepedő, + gumilepedő
– 2 pléd (kellhet a baba alá vagy a babakocsiba takarónak)

Babaápolási kellékek

– hajkefe
– kisolló
– popsitörlő
– pelenka
– hintőpor
– textilpelenka
– szivacs
– fürdető krém
– popsikrém
– fülpiszkáló
– 2-3 db puha fürdőlepedő (minél nagyobb, annál jobb és praktikusabb)

További felszerelések

– babakocsi (lehetőleg dönthető háttámlájú több funkciós legyen, hogy újszülött kortól egészen 2-3 éves korig használni tudjátok. Nem elhanyagolható, ha van hozzá szúnyogháló, lábzsák és jó nagy kosár az alján.)
– babafürdető műanyag kád
– kiságy matraccal
– pelenkázólap
– cumisüveg

Számos felszerelési tárgy megörökölhető nagyobb testvérektől, vagy a család más tagjától. Mindet alaposan nézd át, tisztítsd meg, és ügyelj rá, hogy biztonságosak és higiénikusak legyenek! Lássunk néhány tippet, mire is kell figyelned:

– Ágy: Fontos, hogy a rácsok kellően sűrűek legyenek, a festés, vagy lakkozás pedig ne legyen sérült. A fekvőlap stabil, magassága változtatható legyen.
– Babakocsi: Ellenőrizd a felfüggesztéseket, húzzátok meg a csavarokat, tisztítsd ki a textíliát.
– Ruhák: A kapott ruhácskákat rendezd méret szerint, illetve gondosan mosd ki, és vasald át őket!
– Mérleg: csak egy pár hónapig lehet rá szükség, hogy megbizonyosodjunk afelől, szépen kerekedik a gyerekünk. Megvenni azonban fölösleges lenne, hiszen a legtöbb kórházban lehet mérleget bérelni.

Általános szabályként tehát elmondhatjuk, nem érdemes teljes nagy-bevásárlást tartani a baba érkezése előtt. Egy pár hetes babával már nagyon jól lehet sétálgatni (főleg jó időben), el tudunk menni megvenni a hiányzó dolgokat. Sőt, még jól is fog esni egy kicsit kimozdulni otthonról.

További cikkek hasonló témában

Hozzászólások

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Scroll to Top